Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mersin °C

Cumhurbaşkanlığı Halk Konseyi çalışmaları kapsamında on ikinci toplantı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; “Birlik ve beraberlik önemli”

Cumhurbaşkanlığı Halk Konseyi çalışmaları kapsamında on ikinci toplantı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar;  “Birlik ve beraberlik önemli”
REKLAM ALANI
14.04.2023
A+
A-

 

 

Cumhurbaşkanlığı Halk Konseyi çalışmaları kapsamında on ikinci toplantı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar;

.2023
“Birlik ve beraberlik önemli”

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing button

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı Halk Konseyi çalışmaları kapsamında on ikinci toplantı, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıya; Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği, Dağ Çamur Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü Derneği, Kuzey Kıbrıs Klasik Jaguar Derneği, Güzelyurt Klasik Araçlar Derneği ve Kyrenia Offroad Derneği başkan ve temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar toplantıda yaptığı konuşmada, Kıbrıs konusundaki son gelişmeler ve egemen eşit iki ayrı devlete dayalı çözüm önerisiyle ilgili olarak bilgi verirken esas hedefin, Kıbrıs Türk halkının varlığını güvenceye almak, devleti, egemenliği, özgürlüğü korumak ve daha refah dolu günlere ulaşmak olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Tatar, toplantıya katılan kurum ve derneklerin çeşitli ülkelerde düzenlenen uluslararası etkinliklere katıldığını ve KKTC’nin tanıtımına büyük katkılarda bulunduklarını da belirterek söz konusu derneklere teşekkür etti.

Çok uzun yıllardan beri çeşitli sivil toplum örgütleri, dernekler ve kurumlarla iç içe olduğunu, sorunları yakından takip ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, bu sorunların çözümü için her zaman olduğu gibi yine gereken desteği vermeye hazır olduğunu da söyledi.
Yıllardan beri her alanda Kıbrıs Türk halkına uygulanan haksız ve insanlık dışı ambargolara karşı etkin ve kararlı bir mücadelenin önemine de dikkati çeken Cumhurbaşkanı Tatar, bu konuda birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Toplantıda söz alan kurum ve dernek başkanları, toplantıyı düzenleyen Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür ederken, sıkıntı ve sorunlarını aktardı.
Cumhurbaşkanlığı Halk Konseyi çalışmaları çerçevesinde belirlenen program dahilinde toplantılar devam edecek.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskanligi-halk-konseyi-calismalari-kapsaminda-on-ikinci-toplanti-gerceklesti-cumhurbaskani-10910

 

 

REKLAM ALANI